طراحی نگاشتار

طراحی نگاشتار یا طراحی گرافیک فرایند ارتباطات بصری، و حل مسئله از طریق استفاده از تایپ، فضا، تصویر و رنگ است. رشته طراحی گرافیک زیرمجموعه ارتباطات بصری و طراحی ارتباطات در نظر گرفته شده‌است، اما گاهی اوقات اصطلاح «طراحی گرافیک» می‌تواند به خاطر اشتراکات فنی پیچیده، به جای طراحی ارتباطات و ارتباط بصری استفاده شود. طراحان گرافیک از روش‌های مختلف در ایجاد و ترکیب کلمات، نمادها و تصاویر به منظور خلق یک نمایش تصویری از ایده‌ها و پیام استفاده می‌کنند. طراح گرافیک ممکن است ترکیبی از تایپوگرافی، هنرهای بصری و تکنیک‌های صفحه‌آرایی را برای تولید یک نتیجه نهایی استفاده کند. طراحی گرافیک، اغلب به هر دو فرایند (طراحی) که توسط آن ارتباط ایجاد شده‌است و محصولات (طرح) که تولید می‌شوند اشاره می‌کند.

کاربردهای رایج

کاربردهای رایج طراحی گرافیک شامل هویت لوگو و نام تجاری،  انتشارات (مجلات، روزنامه‌ها و کتاب‌ها)، تبلیغات چاپ، پوسترها، بیلبوردها، گرافیک وب‌سایت و عناصر، علائم و بسته‌بندی محصولات است. به عنوان مثال، بسته‌بندی محصول ممکن است شامل یک لوگو یا دیگر آثار هنری، متن‌های سازمان‌یافته و عناصر طراحی خالص از جمله عکس‌ها، اشکال و رنگ باشد که ساختار متحد قطعه را شکل می‌دهند. ترکیب‌بندی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های طراحی گرافیک است، به ویژه هنگامی که موضوع استفاده از مواد موجود از قبل یا عناصر متنوع مطرح است.

هنر گرافیک

تعریف هنر طراحی گرافیک در طول زمان بنا به انتظاری که از بازخوردهای بصری کارآمد در هر زمان است تغییر می‌کند و نو به نو می‌شود. در این میان مقتضیات زمان و چالش‌ها و تغییرات اجتماعی و سیاسی و به تبع آن تغییرات فرهنگی به‌طور مستقیم باعث ایجاد تعبیر و تعریفی نوظهور از هنر می‌شود تا جایی که در عصر حاضر باید پذیرفت که مفاهیم عمیق‌تر و گسترده‌تری مانند «ارتباط تصویری» خرده مفاهیم دیداری و نشانگان سنتی بصری را در خود هضم می‌کند و مفهوم ذهن آشنای «طراحی گرافیک» را به نوعی در دل خود مستتر دارد

در فارسی واژه «طراحی» را در ترجمه «Design» به کار می‌برند. این ترجمه چنانچه به معنای نقشه کاری باشد، صحیح است؛ ولی اگر طراحی به معنای کشیدن طرحی روی کاغذ، مثل طراحی از روی مدل باشد، ترجمه درستی نیست

اما طراحی گرافیک به معنای خلق و سامان دادن یک سلسله عوامل تصویری برای بیان یک مفهوم یا پیام یا اطلاعات در جهت هدفی مشخص و معین است

طراحی گرافیک چیه ؟

خلق کردن یا شکل دادن به هویت بصری یک مجموعه تجاری که با استفاده از تایپ، فضا، تصویر و رنگ انجام میشه، طراحی گرافیک نامیده میشه. مهندسی محتوا، روانشناسی رنگها ، استفاده از ایکون‌ها و المان های مناسب در جای درست، تخصص ماست..

طراحی گرافیک حرفه ای راهی برای افزایش موفقیت و فروش شما

طراحی لوگو

طراحی پوستر

طراحی کاراکتر

تصویر سازی

طراحی جلد کتاب

طراحی هویت بصری

طراحی گرافیک امروزه اهمیت بیشتری از قبل دارد. با رشد اینترنت و فضای مجازی دیگر حضور آنلاین نه یک امکان بلکه یک ضرورت است. در فشای دیجیتال امروزی برندها فرصت بسیار کمی برای دیده شدن دارند. در واقع یا برند شما در نگاه اول مخاطب را جذب می کند و یا شانس خود را در رقابت از دست می دهد . طراحی یک لوگو جذاب ، هویت بصری و پوستر قسمتهایی مهم از یک پلن بازاریابی موثر هستند. با سپردن پروژه‌های طراحی گرافیک خود به گرافیست های حرفه ای و استخدام طراح گرافیک دورکار و غیر حضوری از طریق کارلنسر با صرف کمترین هزینه بهترین نتیجه را حاصل کنید .

واژه طراحی گرافیک برای بسیاری از افراد یک رشته یا شغل جذاب پر از خلاقیت و رنگ را تداعی می کند. البته این تعریف و تداعی چیزی دور از انتظار و واقعیت این رشته نیست. اما اگر بخواهیم به طور دقیق تر نگاه کنیم می توانیم بگوییم که، طراحی گرافیک هنر ایجاد محتوای تصویری برای ایجاد ارتباط با مخاطب است.

استخدام طراح گرافیک حرفه ای یک نیاز و ضرورت برای بسیاری از کسب و کارهاست. اگر کسب و کار شما نیاز به طراحی لوگو، بنر ، بروشور و سایر خدمات گرافیکی برای تبلیغات و برند سازی دارد، استخدام گرافیست حرفه ای و خلاق می تواند تاثیر گذاری تبلیغات و هویت بصری برند شما را دو چندان کند. کارلنسر به عنوان یک پلتفرم برونسپاری پروژه امکان استخدام طراح گرافیک غیر حضوری را به صورت رایگان برای شما فراهم کرده است. همچنین با ارتقای پروژه خود می توانید اقدام به استخدام طراح گرافیک تمام وقت و حضوری نیز نمایید.

طراحی گرافیک به کار بردن سلسله ‌مراتب بصری و تکنیک ‌های ترکیب‌ بندی صفحه می باشد. طراحان گرافیک از تایپوگرافی و تصاویر استفاده می‌کنند، تا نیازهای خاص کاربران را برآورده کرده و بر منطق نمایش عناصر در طراحی‌های تعاملی تمرکز کنند؛ و در نهایت تجربه کاربر را بهینه تر نمایند. با برونسپاری پروژه طراحی گرافیک خود به گرافیست های حرفه ای کارلنسر و استخدام گرافیست های فریلنسر با صرف کمترین هزینه بهترین نتیجه را به دست آورید .

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که هزاران برند در حال مبارزه برای بقاء هستند و تنها برندهایی قادر به ادامۀ حیات‌اند که بتوانند با تکیه بر برندسازی بر درک مردم از برندشان تأثیر بگذارند، عواطف‌شان را تحت تأثیر قرار داده و آنها را وادار به انتخاب کنند. برندسازی فرآیندی منظم برای ایجاد آگاهی و افزایش وفاداری مشتری است، برندسازی خلق فرصت و یا استفاده از هر فرصتی است که بگوییم چرا مردم باید یک برند را نسبت به سایر برندها انتخاب کنند.

خدمات مبلغان برای برندینگ عبارتند از:

1- طراحی هویت برند (Designing Brand Identity)

2- طراحی برند بوک (Brand Book)

3- محتواسازی برای برند (Brand Content)

4- بازسازی برند (Rebranding)

طراحی هویت برند

هویت برند به تمامی جلوه‌های بصری و ملموس برند اطلاق می‌شود و برای خلق آن نخست باید نسبت به شناخت سازمان و ابعاد گوناگون آن چون مأموریت، چشم‌انداز، بازارهای هدف، فرهنگ شرکت، مزیت رقابتی و … آن اقدام کنیم. هویت برند یک ابزار قدرتمند و استراتژیک کسب و کار به شمار می‌رود. طراحی هویت برند برای شرکتهایی که در شرف تأسیس‌اند و یا شرکتهایی که سال‌ها از فعالیت آنها گذشته و نیاز به تغییر و یا خلق هویت تازه‌ای دارند انجام می‌شود.

فرآیند طراحی هویت برند شامل مراحل زیر است:

1- تحقیق راجع به چشم‌انداز، استراتژی‌ها، اهداف و …

2- شفاف‌سازی استراتژی برند

3- طراحی هویت برند و مشخص کردن کاربردهای آن (طراحی لوگو، نشان، امضا)

4- ایجاد نقاط تماس برای برند مانند: طراحی اوراق اداری، طراحی وب سایت، طراحی بسته‌بندی و …

شرکت مبلغان با آگاهی، شناخت و درک ضرورت انجام طراحی هویت برند برای شرکتها آمادگی دارد مسئولیت اجرای این فرآیند پیچیده را به عهده گیرد.

طراحی برند بوک یا کتابچه راهنما

شرکتها و بنگاه‌های اقتصادی برای یکپارچه‌سازی فعالیتهای بازاریابی خود نیاز دارند تا نسبت به استانداردسازی عناصر برند (Brand Elements) اقدام کنند. یکی از مهمترین اقدامات، تدوین برند بوک یا کتابچۀ برند است. برند بوک با توجه به وضعیت بنگاه می‌تواند سندی چند صد صفحه‌ای و یا چند صفحه‌ای باشد. تدوین این سند موجب ایجاد هماهنگی و یکپارچگی در کلیّه فعالیتهای برندینگ و مارکتینگ از قبیل تبلیغات، روابط عمومی و ارتباط با مشتریان می‌شود. معمولاً برند بوک‌ها از بخش‌های زیر تشکیل می‌شوند؛ نگاه کلی به تاریخچه هویت و اهداف برند، لوگو، آرم، شعار ثابت، رنگ برند، فونت اختصاصی برند، کارت ویزیت، سربرگ، روش طراحی و مفاهیم درون آن و …

برند بوک برای کلیّه شرکتها از آنهایی که تازه تأسیس شده‌اند تا شرکتهای پر سابقه‌ای که برند بوک ندارند ضروری است.

شرکت مبلغان با استفاده از متخصصان حرفه‌ای خود آمادگی دارد طراحی برندبوک شما را با توجه به هویت برندتان به عهده بگیرد.

محتوا سازی برای برند

خلق محتوای مناسب برای ایجاد آگاهی از برند و فعالیتهای آن، محتوا سازی برای برند نام دارد. این محتوی برای عرضه در شبکه‌های اجتماعی، سایت‌های اینترنتی و سایر شکلهای عرضه در رسانه‌ها تهیه می‌گردد و منجر به ایجاد فضای مناسبی برای معرفی برند و محصولات آن می‌گردد. این محتوی در قالب متن، ویدیو، اینفوگرافیک و موشن گرافیک و سایر شکل‌های تولید محتوی تهیه می‌شود. نخستین گام برای این امر، تدوین استراتژی تبلیغاتی برند در دنیای مجازی است، این استراتژی نبایستی از سایر اهداف تبلیغاتی برند در رسانه‌های سنتی چون رادیو و تلویزیون، مطبوعات و بیلبوردها جدا باشد و می‌بایستی در راستای برنامه‌های بازاریابی برند (مارکتینگ پلان) قرار داشته باشد.

شرکت مبلغان آمادگی دارد ضمن تدوین استراتژی تبلیغاتی برند در دنیای مجازی نسبت به تولید محتوای مناسب و جایگذاری آن در رسانه‌های دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی مناسب اقدام نماید.

بازسازی برند

بازسازی برند در واقع خلق یک نگاه متفاوت و جدید و پوشیدن لباسی نو بر برند یا نام تجاری شما است و همچنین ایجاد احساسی متفاوت برای یک محصول یا کمپانی می‌باشد. در تعاریف بازاریابی، هدف از بازسازی برند تغییر ادراک مشتری در رابطه با محصول یا خدمات یک شرکت است که خود باعث می‌شود برند مدرن‌تر و مرتبط‌ با نیازهای مشتریان باشد. دلایل مختلفی وجود دارد که نیاز به این خدمت را ضروری می‌سازد مانند تغییر جایگاه و چشم‌انداز یک شرکت و تمرکز آن بر موارد و مسائل دیگر، تغییر دادن جهت‌گیری شرکت در مقابل رقبا، به روز کردن تصویری کهنه از برند و خلق یک تصویر جدید و مدرن از شرکت، گسترده کردن دامنه فعالیتهای تجاری و همچنین از میان برداشتن عواقب و خطرات در شرکتی که قسمت عمده‌ای از سهام آن خریداری شده و یا اینکه مدیریت و استراتژی آن تغییر کرده است. بازسازی برند برای کسب و کارها خوب است اما در عین حال می‌تواند کاری خطرناک باشد زیرا همیشه این احتمال وجود دارد که مشتریان از این تغییرات استقبال نکنند. بازسازی برند می‌تواند در قالب‌های متنوعی مثل تغییر نام برند، تغییر لوگو، بسته‌بندی محصولات و یا شعارها و غیره انجام شود.

از شروط اصلی انجام این تغییرات بررسی دقیق درون سازمان و برون سازمان مانند بازار هدف، مشتریان و رقبا می‌باشد. تدوین استراتژی دقیق برای این تغییرات شامل چگونگی به انجام رساندن آن، عمق و میزان این تغییرات، زمانبندی اجرا و استفاده از تبلیغات برنامه‌ریزی شده و تخصیص بودجۀ مناسب می‌تواند به موفقیت این امر کمک کند. شرکت مبلغان با توجه به تجربۀ انجام پروژه‌هایی در این زمینه می‌تواند به مشتریان خود در انجام این پروژۀ بسیار مهم و خطیر کمک نماید.